piątek, 23 sierpnia 2013

o książce z 'biedry' !

Dzisiaj o świetnej książcę którą kilka dni temu zakupiłam w Biedronce za całe 7.99 :D
Post nie tylko dla moli książkowych :)


Sięgając po tą książkę miałam nadzieję przeczytać prostą obyczajową historię o dwójcę nastolatków.
Nigdy bym się nie spodziewała, że autorka w tak możnaby powiedzieć błachej histori miłości dwójki nastolatków/dzieci (piszę to z pełną świadomością) zawrze tyle morałów i powodów do przemyśleń :)
Gdy przeczytasz tą książę uświadomisz sobie kilka spraw. Że ludzie pod przykrywką dobrych i miłych skrywają 'gnijące wnętrze'.

Niezwykła opowieść o poddawaniu w wątpliwość tego, w co się wierzy, i o wierze w to, co się czuje.
Bryce zawsze wiedział, co czuje do Juli. Jest dziwaczką. I to niebezpieczną. Patrzy na niego w taki sposób, że odstrasza go od siebie od pierwszej chwili, gdy wpakowała się do jego życia. Juli już taka jest. Całym sercem oddaje się wszystkiemu, w co wierzy, czy są to ludzie czy szkolne projekty. Albo drzewa.
Juli zawsze wiedziała, co czuje do Bryce'a. Przez tyle lat jest jej winien pierwszy pocałunek. Wszystko przez te jego niebieskie oczy. Byłaby zachwycona, gdyby okazywał jej choć minimalną cząstkę tego entuzjazmu, z jakim ona odnosi się do niego. Na szczęście i tak jest wiecznie zajęta – hoduje kurczaki, broni ukochanego drzewa, odwiedza wujka, sprząta podwórko. Nagle jednak przekonuje się, że Bryce nadużył jej zaufania i że jest tchórzem. Wtedy Juli zaczyna się zastanawiać nad swoimi uczuciami. Czy on naprawdę jest taki wspaniały?
Jednocześnie wszystko, w co dotąd wierzył Bryce, powoli okazuje się złudne. To, co wcześniej go w Juli irytowało, teraz go fascynuje. Czy jest już za późno, czy może ich relacje jeszcze się odmienią?

 Koniecznie muszę spojrzeć na inne dzieła autorki! A co do tej książki jest to jedna z lepszych które w swoim życiu przeczytałam. Mimo że jest kierowana do młodzieży, to ja polecam wszystkim bez względu na wiek!

Mogę też dodać że dla leniwych nakręcono film na podstwie tej powieści. Znajdziemy go pod tym samym tytułem, lub pod nazwą Flipped. Chociaż jest bardzo dokładnym odwzorowaniem książki niestety nie może się jej równać.

Lotta xoxo

2 komentarze:

  1. Pierwsze słysze o tej książce! Ehhh, w mojej biedrze już nie ma śladu po książkach :( Więc hcyab jej nie kupię. Ale z opisu wydaje się baardzo ciekawa!

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz, dzięki tobie robi mi się cieplej w serduszku <3

Niestety WSZYSTKIE komentarze z adresem bloga będą usuwane. I tak odwiedzam wszystkich którzy skomentują :)

Moderacja jest włączona po to, żebym nie przeoczyła żadnego komentarza :)